Područni objekt Racinova

Objekt se nalazi u Racinovoj ulici kod škole P.Preradovića. U blizni se nalazi Ulica grada Vukovara. Na ovom objektu igraju se i uče djeca od prve do sedma godine života. Objekt je započeo s radom 1988.godine.

U objektu rade 4 odgojno - obrazovne skupine - Perunike, Tratinčice, Zvončići i Potočnice.

Zajednička nit vodilja je život u skladu s prirodom. U suradnji s roditeljima i ostalim objektima vrtića, stvoreni su uvjeti za razvijanje područja ekologije. Spontano su se pokrenuli projekti - permakulturni vrt, kompostište, mali voćnjak, eko patrola, kućica za kukce sa zelenim krovom, otpad (razvrstavanje, ponovno korištenje, recikliranje, izrada igara i igračaka). Kroz projekte djeca uče kako preuzeti odgovornost za svoj udio u boljoj i kvalitetnijoj budućnosti našeg planeta.